ZPÁTKY DO ŠKOLY VE VELKÉM STYLU

ZPÁTKY DO ŠKOLY VE VELKÉM STYLU

Prázdniny končí a děti čeká návrat do školních lavic. Jak plynule zvládnout přechod na školní režim a na co se připravit? Přinášíme několik tipů, jak děti účinně namotivovat, aby vykročily do školy s odvahou, a také informace ohledně aktuálně platných vládních opatření.

Po uplynulém školním roce, který byl protkán řadou nečekaných změn, na něž byly (nejen) děti nuceny pružně reagovat (on-line výuka, absence kontaktu s kamarády, nemožnost navštěvovat oblíbené kroužky...), může být letos návrat do školních lavic složitější než kdy dříve. Jak dítě podpořit v tom, aby vykročilo do prvního školního dne s odvahou?

Určitě neuděláte chybu, budete-li s ním o nástupu do školy mluvit a řádně ho na to připravíte. Doporučujeme pozvolný přechod na běžnou denní rutinu, ideálně ještě před začátkem školního roku, ale i na jeho počátku, aby si dítě zvyklo na nový režim a brzké vstávání. Velmi vhodná je rovněž pozitivní motivace, například prostřednictvím společného výběru školních potřeb. Zkuste si projít naši nabídku certifikovaných ergonomických aktovek, batohů a dalšího vybavení v originálních designech, kterým váš školák jednoduše neodolá! S BAAGLem bude ve třídě za hvězdu!

Pro 1. a 2. třídu doporučujeme aktovky, mezi jejichž benefity se řadí nízká hmotnost, vyztužená, ergonomicky tvarovaná záda, dostatek reflexních ochranných prvků, široké, snadno nastavitelné popruhy, snadné otevírání, pevné dno a další vychytávky, které můžete do detailu prozkoumat na stránkách baagl.cz nebo při návštěvě naší značkové prodejny.

Ke každé aktovce lze dokoupit penál, sáček na obuv a velké množství dalších školních potřeb ve stejném motivu. Ve výbavě pro prvňáčky by zajisté neměl chybět kapsář, díky němuž bude mít dítě dobrý přehled o svých věcech, a zástěra, aby při výtvarné výchově zůstalo čisté.

Pro starší školáky nabízíme například stylové batohy řady Skate vyrobené z pevného, voděodolného materiálu, s lehkou konstrukcí. Charakteristickým prvkem těchto populárních batohů jsou dva popruhy k uchycení skateboardu.

Užitečnými pomocníky pro úspěšné zvládnutí školního roku pak mohou být praktické školní diáře datované od září do prosince dalšího roku, díky nimž vám nic neunikne! Najdete v nich rozvrh hodin, taháky na češtinu, angličtinu, matematiku, fyziku… Dále místo na osobní údaje, prostor pro vlastní poznámky, adresář, plánovací kalendář na aktuální a příští rok či seznam státních svátků. Čím dříve s plánováním začnete, tím lépe. Školák bude mít přehled o tom, co ho kdy čeká, bude jistější, a tím i sebevědomější.

Odvážný start do nového školního roku, a navíc také chuť se učit, můžete dále podpořit společnou četbou inspirativních knih. K tomu doporučujeme ODVÁŽNÉ SNY – poutavě psané medailonky 30 pozoruhodných Čechů a Češek mapující jejich cestu za úspěchem, doplněné motivačními citáty a zajímavými úkoly, díky nimž se děti také dozvědí mnoho nového a zajímavého. Nabídku dalších inspirativních titulů naleznete na stránkách ellamax.cz.

A na závěr několik informací k aktuálně platným opatřením, která mají zabránit návratu k distanční výuce. Před usednutím do lavic se budou děti muset nechat otestovat neinvazivní metodou na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 v těle. Výjimku mají kompletně naočkovaní nebo ti, co nemoc prodělali. Odběry je možné odmítnout, pak ale děti budou muset mít ve třídě zakrytá ústa i nos. V ostatních společných prostorách přetrvává povinnost nosit roušky. I tento sortiment v řadě atraktivních motivů naleznete na stránkách baagl.cz.

Pokud jste narazili na něco, co ve výbavě vašeho školáka ještě schází, podívejte se na naše stránky!

Přejeme všem úspěšný start nového školního roku.

z Blogu odvahy

Jak správně vybrat dítěti školní tašku, abychom předešli problémům s páteří?

Rozhovor s fyzioterapeutkou Ivou Bílkovou o ergonomii, vlastnostech školních aktovek a batohů a kritériích jejich správného výběru Jaká jsou specifika...

Čím větší, tím lepší… a taky lehčí! Seznamte se s batohy Coolmate

Jako každý rok i letos rozšiřuje BAAGL svou kolekci o novinky, které se pyšní řadou inovací a vychytávek stejně jako...

Ergonomie, design a udržitelnost! To je naše nová kolekce městských batohů!

Navzdory alarmujícím zprávám o množství produkovaného odpadu, tajících ledovcích a vymírajících živočišných druzích se chování populace na planetě Zemi razantním...

Jak správně nastavit batoh nebo aktovku? Zeptali jsme se fyzioterapeutky Ivy Bílkové

Váš prohlížeč nepodporuje video tag. Věděli jste, že v souvislosti se špatným nastavením a užíváním aktovky či batohu hrozí dítěti...

BAAGL je takové moje dítě

S designérkou a brand manažerkou Marií Malákovou o budování úspěšné značky, výchově dcery a českém designuNarodila se v Chomutově jako...

Představujeme nový produkt – dětské bačkůrky BAAGL & FARE!

Hledáte pro své dítě kvalitní bačkůrky? Už nemusíte! BAAGL rozšiřuje sortiment o ergonomické dětské přezůvky vyrobené ve spolupráci s renomovanou českou...

HARRY POTTER KOUZLÍ S BAAGLEM!

Také máte doma školáka, jenž čeká na svůj dopis z Bradavic? Přeneste se s námi do jedinečného světa čar a...

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT AKTOVKU? PORADILI JSME SE S FYZIOTERAPEUTKOU

Období prázdnin, které jsou prakticky za dveřmi, znamená pro mnohé rodiče také čas, kdy se začínají poohlížet po nové školní...