ZPÁTKY DO ŠKOLY VE VELKÉM STYLU

ZPÁTKY DO ŠKOLY VE VELKÉM STYLU

Prázdniny končí a děti čeká návrat do školních lavic. Jak plynule zvládnout přechod na školní režim a na co se připravit? Přinášíme několik tipů, jak děti účinně namotivovat, aby vykročily do školy s odvahou, a také informace ohledně aktuálně platných vládních opatření.

Po uplynulém školním roce, který byl protkán řadou nečekaných změn, na něž byly (nejen) děti nuceny pružně reagovat (on-line výuka, absence kontaktu s kamarády, nemožnost navštěvovat oblíbené kroužky...), může být letos návrat do školních lavic složitější než kdy dříve. Jak dítě podpořit v tom, aby vykročilo do prvního školního dne s odvahou?

Určitě neuděláte chybu, budete-li s ním o nástupu do školy mluvit a řádně ho na to připravíte. Doporučujeme pozvolný přechod na běžnou denní rutinu, ideálně ještě před začátkem školního roku, ale i na jeho počátku, aby si dítě zvyklo na nový režim a brzké vstávání. Velmi vhodná je rovněž pozitivní motivace, například prostřednictvím společného výběru školních potřeb. Zkuste si projít naši nabídku certifikovaných ergonomických aktovek, batohů a dalšího vybavení v originálních designech, kterým váš školák jednoduše neodolá! S BAAGLem bude ve třídě za hvězdu!

Pro 1. a 2. třídu doporučujeme aktovky, mezi jejichž benefity se řadí nízká hmotnost, vyztužená, ergonomicky tvarovaná záda, dostatek reflexních ochranných prvků, široké, snadno nastavitelné popruhy, snadné otevírání, pevné dno a další vychytávky, které můžete do detailu prozkoumat na stránkách baagl.cz nebo při návštěvě naší značkové prodejny.

Ke každé aktovce lze dokoupit penál, sáček na obuv a velké množství dalších školních potřeb ve stejném motivu. Ve výbavě pro prvňáčky by zajisté neměl chybět kapsář, díky němuž bude mít dítě dobrý přehled o svých věcech, a zástěra, aby při výtvarné výchově zůstalo čisté.

Pro starší školáky nabízíme například stylové batohy řady Skate vyrobené z pevného, voděodolného materiálu, s lehkou konstrukcí. Charakteristickým prvkem těchto populárních batohů jsou dva popruhy k uchycení skateboardu.

Užitečnými pomocníky pro úspěšné zvládnutí školního roku pak mohou být praktické školní diáře datované od září do prosince dalšího roku, díky nimž vám nic neunikne! Najdete v nich rozvrh hodin, taháky na češtinu, angličtinu, matematiku, fyziku… Dále místo na osobní údaje, prostor pro vlastní poznámky, adresář, plánovací kalendář na aktuální a příští rok či seznam státních svátků. Čím dříve s plánováním začnete, tím lépe. Školák bude mít přehled o tom, co ho kdy čeká, bude jistější, a tím i sebevědomější.

Odvážný start do nového školního roku, a navíc také chuť se učit, můžete dále podpořit společnou četbou inspirativních knih. K tomu doporučujeme ODVÁŽNÉ SNY – poutavě psané medailonky 30 pozoruhodných Čechů a Češek mapující jejich cestu za úspěchem, doplněné motivačními citáty a zajímavými úkoly, díky nimž se děti také dozvědí mnoho nového a zajímavého. Nabídku dalších inspirativních titulů naleznete na stránkách ellamax.cz.

A na závěr několik informací k aktuálně platným opatřením, která mají zabránit návratu k distanční výuce. Před usednutím do lavic se budou děti muset nechat otestovat neinvazivní metodou na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 v těle. Výjimku mají kompletně naočkovaní nebo ti, co nemoc prodělali. Odběry je možné odmítnout, pak ale děti budou muset mít ve třídě zakrytá ústa i nos. V ostatních společných prostorách přetrvává povinnost nosit roušky. I tento sortiment v řadě atraktivních motivů naleznete na stránkách baagl.cz.

Pokud jste narazili na něco, co ve výbavě vašeho školáka ještě schází, podívejte se na naše stránky!

Přejeme všem úspěšný start nového školního roku.

z Blogu odvahy

HARRY POTTER KOUZLÍ S BAAGLEM!

HARRY POTTER KOUZLÍ S BAAGLEM!

Také máte doma školáka, jenž čeká na svůj dopis z Bradavic? Přeneste se s námi do jedinečného světa čar a...
JAK SPRÁVNĚ VYBRAT AKTOVKU? PORADILI JSME SE S FYZIOTERAPEUTKOU

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT AKTOVKU? PORADILI JSME SE S FYZIOTERAPEUTKOU

Období prázdnin, které jsou prakticky za dveřmi, znamená pro mnohé rodiče také čas, kdy se začínají poohlížet po nové školní...
PŘIPRAVTE SE NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK UŽ PŘED PRÁZDNINAMI!

PŘIPRAVTE SE NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK UŽ PŘED PRÁZDNINAMI!

Jak děti správně namotivovat, aby po prázdninách zvládly plynulý přechod do školních lavic? Na co je připravit? A jak je...
VÍTE, KOLIK TEKUTIN BY VAŠE DÍTĚ MĚLO BĚHEM DNE VYPÍT?

VÍTE, KOLIK TEKUTIN BY VAŠE DÍTĚ MĚLO BĚHEM DNE VYPÍT?

Připravili jsme pro vás několik rad, jak na zdravý pitný režim vašich dětí. Ačkoli voda neobsahuje téměř žádné živiny, je...
ZÁPISY JSOU TADY

ZÁPISY JSOU TADY

Zápisy do prvních tříd jsou v plném proudu. Pojďte si s námi zasoutěžit. Správně načasovaný start je stěžejním faktorem budoucího...
BAAGL KOLEKCE 2022 - SVĚŽÍ, NEOKOUKANÁ A VELMI STYLOVÁ

BAAGL KOLEKCE 2022 - SVĚŽÍ, NEOKOUKANÁ A VELMI STYLOVÁ

Rok se s rokem sešel a je načase představit naši novou a posledními trendy nabitou kolekci BAAGL 2022. I tentokrát...
BAAGL POMÁHÁ – TERIBEAR KOLEKCE 2021

BAAGL POMÁHÁ – TERIBEAR KOLEKCE 2021

S myšlenkou vytvořit unikátní kolekci, která nezaujme pouze kvalitním zpracováním a trendy designem, ale i silným příběhem, jsme koketovali již...
SWAPUJ! BAAGL PARTNEREM AKCE NA PODPORU UDRŽITELNOSTI

SWAPUJ! BAAGL PARTNEREM AKCE NA PODPORU UDRŽITELNOSTI

Před nedávnem proběhla v unikátním prostoru VNITROBLOCK v pražských Holešovicích originální akce Swapuj na podporu udržitelné módy a my jsme...